Erkekler İçin Brezilya Örgüsü

Erkekler İçin Brezilya Örgüsü

Brezilya örgüsü özellikle saçına çok fazla vakit harcamadan özenli saçlara sahip olmak isteyenlerin tercihi. Öyle ki son günlerde erkek Brezilya örgüsü de son derece popüler oldu.

Değişen modaya ayak uydurmak isteyen beyler bunu erkek Brezilya örgüsü ile kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Normal örgü gibi gözüken Brezilya örgüsü daha sıkı bir örgü olduğu için ortalama 3 ay boyunca kullanılabilmektedir. Böylece saçınızla uğraşacağınız vakitleri başka alanlara kaydırabilirsiniz.

Brezilya Örgüsü Nasıl Yapılır?

Sanılanın aksine Brezilya örgüsü yapımı son derece basittir. Normal sıkı örgülerin arasına sentetik saçlar eklenerek yapılır. Böylece saçların daha dolgun ve hacimli gözükmeleri sağlanır. Herhangi bir çevresel faktörden kolay kolay etkilenmez.

Bu yüzden erkeklerin son zamanlarda ki gözdesi olmayı başarmıştır. Ayrıca örme işlemi yapılırken eklenen sentetik saçları tarzınıza göre seçme imkanınız da vardır. Buda görüntünüzü kişileştirme imkanı tanır. Tarzınızı kolaylık ile yansıtabilirsiniz.

Brezilya Örgüsünün Faydaları Nelerdir?

Brezilya örgüsünün bilinen en büyük faydası şekillendirme yaparken karşımıza çıkıyor. Saçınız normal halinde iken kullanmak zorunda kaldığınız düzleştirici, maşa, jöle ve köpük gibi şekillendiricileri kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Daima yapılı ve bakımlı gözüken saçlara sahip oluyorsunuz. Buda saçınız örgülü olduğu sürece aslında bakım yaptığınız anlamına geliyor.

Yani sanılanın aksine Brezilya örgüsü saça zarar vermez aksine bakım yapar. Ayrıca bir başka inanışta Brezilya örgülü saçların çok döküldüğü olmaktadır. Fakat bu inanışta doğru değildir. Günde 150 200 tel saç dökmek normal kabul edilir. Bu dökülen saçlar, örgüler açıldığında toplu olarak düştüğünden kişiler saçlarının çok döküldüğünü zannedebilir. Fakat bu doğal bir süreçtir. Hatta banyoda ve tararken ekstra saç dökülmeyeceği için daha az saç kaybetmiş olursunuz.

Brezilya örgüsünün tek olumsuz yanı geç kurumasıdır fakat buda modelden dolayı bir zorluk yaratmaz. Genel olarak incelendiğinde Brezilya örgüsünün artıları çok daha fazladır.

Hakkında poledans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir