Poledans Nasıl Yapılır

Pole dansı sadece kadınlar yapmaz erkekler de en az kadınlar kadar meraklıdır bu dansa. Özellikle dans esnasında yapılan akrobatik hareketler güç gerektirdiğinden erkeklere daha uygundur. Ayrıca direk dansı için yaşın önemi yoktur. Enerjisine ve akrobatik hareketlerde kendisine güvenen herkes dans eğitimi alabilir. Direk dansı yapılırken kıyafetlerin ne çok açık neden çok kapalı olmaması gerekir. Göbek ve bacakların direğe teması esnasında kaymaması için bu bölgelerin açık olması gerekmektedir. Dans esnasında yine tamamen çıplak olunmamalı yani fazla açık giyinilmemesine dikkat edilmelidir. Bu dansı yapmak için kilonun ve boyun öneminin olmaması da en güzel taraflarından biridir.
Pole dansının bağımlılık yaratan bir etkisi de vardır. Bu dansı bir kere yapan daha sonra bırakamayacak derecede sever. Ayrıca bu dans kişiye seksepalite katar kişinin daha özgüvenli olmasına da katkı sağlar.

Pole Dansının Tarihi

Pole dansı, ilk olarak 800 yıl kadar önce Hindistan’da ortaya çıkmıştır. Hint dilindeki adı Mallakhamb olan bu dansın çıkış öyküsü oldukça ilginçtir. Çünkü dans ilk olarak güreşçileri eğiten bir spor olarak kullanılmaktaydı. Hindistan’da ki bu akımdan sonra Çinler zaman içerisinde kendi sitillerini oluşturarak farklı bir tarz yaratmışlardır. Avrupa’da da hızla yayılan pole dansı, günümüzde dünyada tüm ülkelerde bilinen ve yapılan bir dans haline gelmiştir.

Erkek Pole Dans

Erkeklerde pole dans kadınların kine göre oldukça farklıdır. Erkekler kadınlara göre göbek ve bacak bölgesini açmak zorunda değildir. Yani pantolon ve tişörtle de dans edebilirler. Direk dansı eden erkek sayısı oldukça azdır ayrıca topum içerisinde bu dansı yapan erkeklere önyargılı olarak yaklaşılır. Buna rağmen yine de erkek pole dansçılarına da rağbet olmaktadır. Kadınlar bu dansı yaparken tüm estetiklerini katarlar erkekler de ise akrobatik görsellik daha dikkat çekmektedir. Özellikle direk üzerin de erkeklerin yaptığı tehlikeli akrobatik hareketler izleyenlerde oldukça heyecan yaratmaktadır. Kısaca direk dansının seyri erkeklerde ve kadınlara ayrı bir heyecan ve keyif yaratmaktadır.

Pole Fitness

Pole dansı yapılan akrobatik hareketler bakımın dan ayrıca spor ağırlıklı bir çalışmadır diyebiliriz. Özellikle son yıllarda alternatif bir fitness dalı olarak yaygınlaşmaya başlamıştır. Ayrıca bu dansa Fitness amaçlı da gidilebilmektedir. Direk dansı esneklik ve kas çalıştırılmasında oldukça etkili bir spordur. Özellikle de kadınlar bel incelmesi ve göğüs şekillenmesi amacıyla direk dansı kursuna gitmektedir. Pole dansının bedensel olarak da yine birçok faydası vardır. Bu dans kasları güçlendirmesi, esnetmesi ve kuvvetlendirmesi bakımından oldukça faydalıdır. Ayrıca dansın meditasyon etkisi de bulunmaktadır. Zayıflamak isteyen biri de bu dansı tercih edebilir.

Direk dansı yapmak isteyen biri kendi vücut ağırlığını kaldırarak daha dirençli ve kuvvetli olmak için bu dansı yapabilir. Ayrıca cinsel hayatını renklendirmek isteyen kişilerde erotik amaçlar güderek pole dansı öğrenmektedir. İster dans olarak yapılsın isterse spor olarak yapılsın sonuç olarak kişinin daha fit ve seksi bir yapıya sahip olmasına katkı sağlar.

Soru-Cevap Bölümümüz için TIKLAYINIZ

Hakkında poledans

Bu habere de bakabilirisiniz

Poledans Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Poledans Ne Kadar Sürede Öğrenilir? Poledans Ne Kadar Sürede Öğrenilir? Son zamanlarda oldukça fazla popülerleşmeye …

yorumlayın

  1. 🙂 kurslara gidilerek diye saçma bi cevap versem 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir