Poledans Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Poledans Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Poledans kıyafetleri hakkında bilgi vermeden önce, pole dansın tanımını yapmak daha doğru olacaktır. Poledans, direk dansı olarak da bilinmektedir. Daha açıklayıcı olmak gerekirse, dikey bir direk etrafında yapılan akrobasi sanatıdır. 2000’li yılların ortalarında yaygınlaşmaya başlamıştır.

Akıllarda ilk olarak striptiz dansı gelse de, pole bu dans göre daha ciddi kondisyon, esneklik ve güç gerektirmektedir. Dönüşlerin ve duruşların olduğu sanata merkez kaslarının güçlü çalışması ve bu dansı yapan kişilerin de doğru giyinmesi gerekmektedir. Peki, poledans kıyafetleri nasıl olmalıdır?

Pole Dans Kıyafetleri

Bu dans türünde, dansı yapacak kişinin oldukça açık ve rahat giyinmesi gerekmektedir. Bikini, kısa bir şort ya da sporcu sutyeni giyilebilir. Çünkü bu dansta kullanılacak olan en temel araç direk değil, insan vücududur. Bu sebeple vücudun son derece rahat ve kıyafetlerle sıkılmamış olması gerekmektedir. Açık kıyafetin bu kadar üstüne basılmamasının sebebi ise de, sporcunun direk üzerinde kaymasını önlemektir. Çünkü direk üzerinde o kadar hareket eden insan kısa bir süre sonunda terleyecektir. Terleyen bir deri ise, demir direk üzerinde çok fazla kaymadan duramayacaktır.

Poledans, sadece kadınların değil, aynı zamanda erkeklerinde oldukça ilgi gösterdiği bir spor dalıdır. Kıyafet bakımından rahatlığın son derece üst seviyede olduğu poledans sanatında kesinlikle dar şortlar tercih edilmemelidir. Çünkü bu tür kıyafetler hareket kısıtlığına sebep olabilmektedir. Bu bakımdan poledans kıyafetleri içerisinde kişi rahat hareket etmelidir.

Poledans Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?
Direk Dansı, Pole Dance, Pole Dans

Hakkında poledans

Bu habere de bakabilirisiniz

Poledans Nasıl Yapılır

Pole dansı sadece kadınlar yapmaz erkekler de en az kadınlar kadar meraklıdır bu dansa. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir