Pole Dans İçin Spor Geçmişi Gerekiyor Mu?

Pole Dans İçin Spor Geçmişi Gerekiyor Mu?

Poledans yapmak isteyen pek çok kişi, pole dans spor geçmişi konusunda bazı sorunlar yaşamaktadır. Poledans konusunda şunu bilmek son derece önemlidir: Pole dansı isteyen herkes yapabilmektedir. Pole dans için en önemli nokta daha önceden spor geçmişinizin olup olmaması değil. Bu dans için gerekli olan tek şey disiplindir. Yani düzenli olarak çalışmak. Beden tipi, yaş, kilo ya da daha önce spor yapıp yapmamanız bu ders için önemli değildir.

Dans, başlangıç kuruyla başlamaktadır. Bu dansa başlayacak olan herkes ilk olarak bu başlangıç kurundan geçmektedir. Zaman içerisinde eksikliklerin üzerine giderek, dansta profesyonel olunabilir. İlk olarak burada vücudunuza zaman tanıyın. Gerisi zaman içerisinde kendiliğinden gelecektir. Kısacası pole dansın spor geçmişiyle çok alakalı değildir.

Pole Dansın Sporla Bağlantısı

Poledans aslında spor ağırlıklı bir daldır. Özellikle günümüzde, son dönemlerde karşımıza fitness dalı olarak çıkmaktadır. Pek çok kişi bu dansa zayıflama ya da evlilik hayatlarını renklendirmek amacıyla da gitmektedir. Erkeklerin ve kadınların tercih ettiği bu dansın bedensel anlamda çok faydası bulunmaktadır. Özellikle kadınlarda göğüs şekillenmesi ve bel incelmesine sebep olmaktadır. Bunun dışında kas gücünün gelişmesi ve esneklik kazanması açısından poledans son derece faydalıdır.  ile bağlantılı değildir. Ancak pek çok kişi bu dansı spor aktivitesi olarak da tercih etmektedir.

Pole Dans İçin Spor Geçmişi Gerekiyor Mu?
Direk Dansı, Pole Dance, Pole Dans

Hakkında poledans

Bu habere de bakabilirisiniz

Poledans Nasıl Yapılır

Pole dansı sadece kadınlar yapmaz erkekler de en az kadınlar kadar meraklıdır bu dansa. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir