Pole Fitnes Nedir? Nasıl Yapılır?

Pole Fitnes Nedir? Nasıl Yapılır?

Pole dansını Türkçeye çevirecek olursak direk veya boru dansı diyebiliriz. Halk arasında striptiz olarak bilinen bu dans aslında güç ve koordinasyon isteyen, vücudu geliştiren bir performans sanatıdır. Kişiye estetik bir duruş sağlayan pole fitnes aynı zamanda kasları da güçlendirmektedir.

Pole fitnes fizyolojik ve psikolojik faydaları sebebi ile son zamanlarda birçok kadının da ilgisini çekmektedir. Birçok yerde de kursları açılmakta ve daha fazla kişiye bu performans sanatı ulaştırılmaktadır. Ve bu spor için herhangi bir kısıtlama da bulunmaktadır. Pole dansa ilgi duyan ve yapmak isteyen herkes kurslara katılıp bu dansı öğrenebilir.

Pole Fitnes Faydaları Nelerdir?

Pole fitnes bedensel ve ruhsal olarak kişiye birçok fayda sağlamaktadır. Son zamanlarda bunun farkına varan insanlar da bu spora ilgi göstermeye başlamıştır. Öncelikle bir direğin üzerinde kendini taşıyıp aynı zamanda dans edebilmek güç ve denge isteyen bir aktivitedir. Eğer denge veya güç konusunda sıkıntılarınız varsa da endişelenmenize gerek yok çünkü bu sporu öğrendikçe kaslarınız gelişecek ve güçlenecektir.

Bunun yanı sıra denge konusunda da becerileriniz artacaktır.  Kilo vermek ve vücut sıkılaştırmak için de ideal olan bu spor aynı zamanda size estetik bir duruş kazandıracaktır. Bu estetik duruş sayesinde vücudunuz daha dik ve güzel görünecektir. Aynı zamanda vücudunuzun esnekliği de artacaktır.

Bu sporun bedensel faydalarının yanı sıra ruhsal olarak kişiye birçok katkısı vardır. Bu spora başlayan birçok insan günden güne daha da keyif aldığını söylemekte ve genel yaşantısında da daha mutlu bir insan olmaktadır.

Spor sayesinde daha estetik ve güçlü bir vücuda sahip olan insanlar özgüvenlerinin de arttığını belirtmektedir. Bu da normal yaşamda kişiye daha sağlıklı ilişkiler, daha iyi bir iş yaşamı kazandırmaktadır.

Hakkında poledans

Bu habere de bakabilirisiniz

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır? Afrika örgüsü saç modelleri özellikle son yıllarda oldukça popüler hale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir