Afro Dalgası Nedir? Nasıl Yapılır?

Afro Dalgası Nedir? Nasıl Yapılır?

Adından da belli olduğu gibi afro dalgası sık ince bukleler olarak tanımlanabilir. Dileyen herkes tıpkı bir afro Amerikan kılığına bürünebilir. Fakat unutulmamalıdır ki bu afro dalgası orijinal bir afro dalgası değildir.

Her ne kadar yapılan afro dalgası orijinal olan dalgalardan ayrılmasa da birtakım farkları bulunmaktadır. Bu yüzden afro dalgası yaptırmadan önce mutlaka araştırma yapıp kullanıp kullanamayacağınızı ölçüp tartmalısınız. Ayrıca afro dalgası mutlaka profesyonel bir el tarafından yapılmalı. Aksi halde saç kayıpları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalgası yaptırmak için öncelik ile kendi saçlarınız kafa derinize yapışık bir şekilde ince ince örülür. Yani bu modelde kullanılan saçlar sizin saçlarınız değildir. Çünkü kendi saçınız ile yapılan afro saç modeli uzun vadede kalıcı olmayacaktır.

Afro dalgası daha çok kalıcı olarak bu modeli isteyenler için. Daha sonra ise örülen saçların arasından tek tek sentetik saçlar geçirilir ve bu görünüm elde edilir. Dilendiği zaman afro saçtan kendi saçınıza dönüş mümkündür. Tek yapmanız gereken örgüleri açmak ve sentetik saçları çıkarmak.

Dönüş kolay olduğu için bu model sıklık ile değişiklik arayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu durum bu saçlardan kısa sürede kurtulmak isteyenler için. Kendi saçınız uzadıkça saçlarınızın formu bozulacak ve sökme ihtiyacı hissedeceksiniz. Yani ortalama 3 ay bir kullanım süresi var diyebiliriz. Tabi ki uzadıkça tekrar ördürerek sentetik saçlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Afro Saç Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelik olarak dikkat edilmesi gereken ilk konu saç diplerini iyi kurutmak olmaktadır. Aksi halde koku problemi yaşanabilir. Bunun yanı sıra kaşıntı problemi de sıklıkla karşılaşılan konulardan biridir. Fakat her daim güzel saçlara sahip olmak ve kuaför derdinin olmaması bu problemleri yaşanabilir kılıyor.

Afro Dalgası Nedir? Nasıl Yapılır?
Afro Dalgası Nedir? Nasıl Yapılır?

Hakkında poledans

Bu habere de bakabilirisiniz

Poledans Kursu ve Fiyatları

Poledans Kursu ve Fiyatları, Son yıllarda oldukça rağbet görmeye başlayan poledans kursu sayısı her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir