Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü saç modelleri özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Afrika’dan doğan ve yıllar içerisinde bütün dünyaya yayılan zenci örgüsü saç modeli hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Oldukça zahmetli bir şekilde yapılan Afrika örgüsü, zenci örgüsü saç modelinin pek çok farklı tarzda yapılış tarzı vardır.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Öncelikle Afrika örgüsü, zenci örgüsü denilen saç modelini yaptırabilmek için saçların belli bir uzunlukta olması gerekmektedir. Belli bir uzunlukta olan saçlara gerekirse ilave saçlar da eklenerek oldukça ince bir şekilde örgü işlemi yapılmaya başlanır. Alanında uzman kişilerce uygulanan Afrika örgüsü işlemi son yıllarda oldukça yaygınlaşmış bir saç uygulamasıdır.

Afrika Örgüsü Yapılırken Saçlar Yanar Mı?

Afrika örgüsü saça uygulanırken ilk önce ilave saçlar kişinin kendi saçlarına bağlanarak eklenmektedir. Örme işlemi bu işlemden sonra başlar. Oldukça sabır gerektiren ve zahmetli bir işlem olan zenci örgüsü saç örme işlemi oldukça uzun sürer. Afrika örgüsü, zenci örgüsü saç modeli konusunda uzmanlaşmış kuaförlerce uygulanan işlemler esnasında canınız asla yanmaz.

Afrika Örgüsü Saçın Yapımı Ne Kadar Sürer?

Afrika örgüsü saç modelinin uygulama işlemi oldukça uzun saatler sürebilmektedir. Afrika örgüsü saça uygulanırken saçın tipi ve uzunluğu da sürenin kısalıp uzamasına etki etmektedir. Ancak işlemin ortalama on saat sürdüğü bilinmektedir.

Zenci Örgüsü Saç Modeli Ne Kadar Kullanılır?

Zenci örgüsü saç modeli yaptırılan andan itibaren en fazla üç ay süreyle kullanılmalıdır. Afrika örgüsü saç modelini üç aydan daha fazla kullanmak saça zarar verebilir. Öte yandan Afrika örgüsü saç modelini yaptırdıktan sonra istediğiniz renge boyatarak farklı farklı tarz ve modellerde kullanabilirsiniz.

İster topuz şeklinde isterseniz belinize kadar uzunlukta örgü saçlarınızla istediğiniz modeli saçınıza rahatlıkla uygulama şansına sahip olursunuz.

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?
Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

Hakkında poledans

Bu habere de bakabilirisiniz

Poledans Kursu ve Fiyatları

Poledans Kursu ve Fiyatları, Son yıllarda oldukça rağbet görmeye başlayan poledans kursu sayısı her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir